Slavnostním podpisem memoranda bylo na území okresu Brno-venkov založeno první Okresní partnerství pro vzdělávání 2030+. Zakládajícími členy jsou Jihomoravský kraj, Město Tišnov, Město Šlapanice, Dobrovolný svazek obcí Tišnovsko, Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko, MAS Bobrava, MAS Brána Vysočiny, MAS Slavkovské bojiště a Partnerství pro vzdělávání 2030+. Akce se zúčastnili také zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace krajů ČR, Nadace České spořitelny a PAQ Research. Cílem Okresních partnerství je koordinovat síly při úsilí zlepšovat vzdělávací výsledky a wellbeing žáků a snižovat nerovnosti v přístupu ke vzdělávání v regionu. Fotografie z akce najdete na facebooku Partnerství. Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.
Wellbeing ve škole: Inspirace na léto i nový školní rok
Konec školního roku bývá plný uzavírání, ale zároveň může přinést i první prostor k nadechnutí a přemýšlení, co pozitivního si chcete jako škola přenést do roku příštího. Než se školní chodby a třídy na chvíli ztiší, chceme vás pozvat k tomu, abyste si už teď...