Lidé a organizace
Tým Partnerství 2030+

Silvie Pýchová
ředitelka Partnerství pro vzdělávání 2030+
DALŠÍ INFO
Profesně začínala jako učitelka na gymnáziu, později pracovala v Domě zahraniční spolupráce, kde koordinovala evropské programy ve vzdělávání. Později se stala předsedkyní správní rady EDUin a vedla tam sekci vzdělávacích programů. V letech 2010–2022 byla ředitelkou Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV), kde koordinovala iniciativu Úspěch pro každého žáka. V roce 2020 stála u zrodu Partnerství pro vzdělávání 2030+. V letech 2021–2024 byla členkou Rady vlády pro NNO a od roku 2022 předsedá Výboru pro EU RVNNO, dále je součástí Národního konventu o vzdělávání, je členkou správní rady PAQ Research, dozorčí rady Otevřeno a členkou Mezinárodní asociace studijního a kariérového poradenství IAEVG.
Odborně se zabývá kariérovým poradenstvím. V roce 2012 spoluzaložila neziskovou organizaci Centrum kompetencí, která se zabývá poskytováním a rozvojem kariérového poradenství v ČR. Externě působí na Fakultě sociálních věd UK a na Fakultě humanitních studií UK.

Vladimír Srb
programový manažer Partnerství 2030+ a vedoucí expert pracovní skupiny Místní školská správa
DALŠÍ INFO
Vladimír je vystudovaný matematik. Začínal jako učitel angličtiny na základní škole, učitel informatiky na gymnáziu a instruktor zážitkové pedagogiky. Věnoval se osobnostní a sociální výchově v rámci organizace Projekt Odyssea a v letech 2010–2017 zastával funkci ředitele projektu Pomáháme školám k úspěchu. V letech 2018–2020 vedl vzdělávací program Nadace České spořitelny a pracoval ve správních radách organizací Učitel naživo a Elixír do škol. Pracovní skupinu Místní školská správa vede od roku 2020, programovým manažerem Partnerství je od roku 2023.
Profesně se věnuje problematice efektivního vedení a řízení školství na regionální úrovni.

Jakub Novák
manažer provozu a projektový manažer
DALŠÍ INFO
Původním vzděláním i profesí učitel na ZŠ a SŠ. Později se v soukromém, neziskovém i státním sektoru věnoval vzdělávání dospělých a v zahraničí (Velká Británie) se specializoval na zvyšování kvalifikace dospělých jako prostředku ke zvýšení jejich příjmů a snížení závislosti na sociální podpoře. Věnoval se zde také prevenci podvodů a finanční kriminality. Po návratu do ČR pracoval v chemickém průmyslu. Od roku 2020 má na starosti chod Partnerství pro vzdělávání 2030+.

Lenka Felcmanová
obsahová garantka pro oblast wellbeingu
DALŠÍ INFO
Je předsedkyní organizace Society for All (SOFA), kde se věnuje zavádění výzkumně ověřených přístupů a advokačním aktivitám v podpoře wellbeingu, duševního zdraví a managementu chování žáků ve školách a v podpoře ohrožených dětí. Je členkou Vládního výboru pro práva dítěte. V Partnerství pro vzdělávání 2030+ působí od jeho založení v roce 2020.
Odborně se zabývá problematikou vzdělávání žáků se specifickými poruchami učení a chování, speciálněpedagogickou diagnostikou a inkluzivní pedagogikou. Podílela se také na tvorbě Katalogu podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Působí na Katedře speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Marie Hájek Salomonová
programová koordinátorka pracovní skupiny Wellbeing
DALŠÍ INFO
Vystudovala neurovědu na britské University of Nottingham. Spoluzaložila neziskovou organizaci Nevypusť Duši, která se soustřeďuje na prevenci duševních onemocnění a rozvoj dovedností v oblasti wellbeingu u studujících a vyučujících 2. stupně ZŠ a SŠ. Spolupracovala na reformě péče o duševní zdraví s Ministerstvem zdravotnictví a je členkou Národní rady pro duševní zdraví. V Partnerství pro vzdělávání 2030+ působí od roku 2025.
V organizaci Nevypusť Duši se Marie podílela na vytvoření multidisciplinárního týmu mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků a studentů těchto oborů a mladých lidí se zkušeností s duševním onemocněním a na tvorbě preventivních a osvětových programů pro studující, vyučující i veřejnost. Nyní se zabývá zejména advokační činností a jejími hlavními tématy jsou prevence, včasná intervence, dostupnost služeb a dodržování lidských práv v péči o duševní zdraví.

Nika Mazániková
PR specialistka – digitální média, strategie komunikace, fotografie
DALŠÍ INFO
Působí od roku 2018 v organizaci NESEHNUTÍ, kde vede tým F*ÉRA zaměřený na genderově citlivé vzdělávání, sexuální výchovu, partnerské vztahy mladých lidí a prevenci genderově podmíněného násilí a šikany. Současně se věnuje strategické komunikaci témat rovnosti, respektu, wellbeingu a seberealizace směrem k odborné i široké veřejnosti, zejména skrze média a sociální sítě.
Zastupuje NESEHNUTÍ v České ženské lobby a ve Stálé konferenci asociací ve vzdělávání (SKAV), kde se aktivně podílí na činnosti výborů. Je také členkou Rady vlády pro rovnost žen a mužů. V rámci ČŽL iniciovala vznik pracovní skupiny pro genderovou rovnost ve vzdělávání, zaměřené mimo jiné na implementaci revidovaného kurikula.
Ve své práci propojuje feministickou a psychologickou perspektivu a dlouhodobě se zasazuje o systémové změny, které podporují rovné a bezpečné prostředí pro všechny děti a mladé lidi v českých školách.

Zdeňka Andělová
produkční a office manažerka
DALŠÍ INFO
V letech 2017–2024 působila v neziskové organizaci AISIS, kde postupně pracovala na pozicích office manažerky a koordinátorky vzdělávacích projektů. Od roku 2018 působí ve Stálé konferenci asociací ve vzdělávání (SKAV) a od roku 2020 v Partnerství pro vzdělávání 2030+. Zde zajišťuje produkci akcí a stará se o kompletní chod kanceláře a pohodlí celého týmu.

Lenka Drchotová
finanční a HR manažerka
DALŠÍ INFO
Působila v různých pozicích v oblasti financí, HR a projektového řízení. Většinu své dosavadní kariéry strávila ve společnosti IKEA Centres, později Ingka centers, kde v letech 2006–2020 zastávala různé role, včetně projektového manažera, finančního ředitele a HR manažera pro Českou a Slovenskou republiku. V rámci těchto pozic vedla implementaci IT systémů, zodpovídala za finanční řízení a řízení lidských zdrojů. V roce 2021 se začala věnovat neziskovému sektoru. Působí jako finanční manažerka ve Stálé konferenci asociací ve vzdělávání (SKAV) a od roku 2022 jako finanční a HR manažerka v Partnerství pro vzdělávání 2030+.

Eva Pekárková
manažerka vztahů s donory a veřejností
DALŠÍ INFO
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu Mezinárodních vztahů. Pro práci na filantropických a vzdělávacích projektech se nadchla během pracovní stáže v USA a od roku 2008 působí v neziskovém sektoru na různých pozicích (fundraising, produkce a projektový management). V letech 2011–2017 byla manažerkou projektu Pomáháme školám k úspěchu, který se soustředí na zkvalitňování výuky v českých základních školách. V letech 2022–2023 koordinovala pro organizaci Jules a Jim výukový program společnosti Google Internetoví úžasňáci. V Partnerství pro vzdělávání 2030+ působí od roku 2022.

Radka Hrdinová
PR specialistka – mediální komunikace
DALŠÍ INFO
Svoji profesní dráhu zahájila jako novinářka v redakcích Lidových a Hospodářských novin, následně působila v MF DNES, kde se od roku 2015 specializovala na školství a vzdělávání. V roce 2019 přešla do neziskového sektoru jako tisková mluvčí organizace EDUin. V současnosti spolupracuje se Stálou konferencí asociací ve vzdělávání (SKAV), která patří mezi zakladatelské platformy Partnerství pro vzdělávání 2030+. Zde od roku 2020 zajišťuje mediální komunikaci.

Jana Stejskalová
facilitátorka setkání pracovních skupin Místní školská správa a Wellbeing
DALŠÍ INFO
Vystudovala obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, navazující rozšiřující studium speciální pedagogiky a následně obor Školský management na Pedagogické fakultě UK v Praze. Pracovala jako učitelka na ZŠ V Domcích v Trutnově, ředitelka MŠ a ZŠ v Bernarticích u Trutnova, zástupkyně ředitele na ZŠ TGM v Náchodě. Nyní pracuje jako lektorka, mentorka, konzultantka pro vedení škol, pedagogy a celé školní týmy. V Partnerství pro vzdělávání 2030+ působí od roku 2025.
Správní rada Partnerství
Správní radu Partnerství tvoří sedm organizací.
Při výkonu své funkce jsou členové správní rady zastoupeni svými níže uvedenými zástupkyněmi a zástupci.
Odborní partneři
Organizace členů správní rady i odborní partneři mají své zástupce v pracovních skupinách Partnerství.
Konzultační partneři
Rolí konzultačních partnerů je konzultovat a poskytovat zpětnou vazbu na průběžné výstupy práce a návrhy pracovních skupin Partnerství.
Své zástupce mají v obou pracovních skupinách.